Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası
17
AĞU

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, bu yıl 17-22 Ağustos tarihlerinde dokuzuncu kez dünyanın önde gelen windsurfçülerinin heyecanlı yarışlarına sahne olacak.

Pegasus Hava Yolları, 9 yıldır PWA Windsurf Dünya Kupası'nın Türkiye ayağına sponsor olarak windsurf sporunun Türkiye'de yaygınlaşmasına ve Alaçatı'nın windsurf alanında dünyanın önemli merkezleri arasında sayılmasına katkıda bulunuyor. Windsurf alanında dünya çapında büyük bir heyecanla takip edilen yarışların Türkiye ayağı olan ve bu yıl 17-22 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası, dünyanın dört bir yanından gelecek olan ünlü windsurfçüleri Alaçatı'da ağırlayacak.

2007 yılından bu yana verdikleri destekle windsurf sporunun ve spor turizminin gelişmesine öncülük ettiklerini vurgulayan Pegasus Hava Yolları Kurumsal İletişim ve Sponsor İlişkileri Pazarlama Müdürü Diğdem Cengiz Gürsel, "Pegasus Hava Yollarıolarak misafirlerimize farklı dönemlerde farklı seyahat fırsatları sunuyor, onlara daha fazla seyahat etmeleri için ilham veriyoruz. Spor turizmi, özellikle son yıllarda misafirlerimizin Türkiye'nin farklı bölgelerine daha fazla seyahat etmelerini sağlayan önemli faktörler arasında yer alıyor. 9 yıldır windsurf alanında dünyanın en önemli spor organizasyonlarından olan PWA Windsurf Dünya Kupası'nı Türkiye'ye getirerek Türkiye'nin windsurf alanında dünyaca önemli sörf merkezleri arasında sayılmasına destek veriyoruz. Bu yıl 9. Kez gerçekleştirilecek Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası ile dünyanın en hızlı Türk ve yabancı windsurfçüleri, Alaçatı'da #rüzgaraşkına yarışacak ve windsurf severler ile buluşacaklar" dedi.

Gürsel, Pegasus'un her yıl windsurf alanına verdiği destek ile Türkiye'nin alternatif spor turizmine uygunluğunun tanıtımına öncülük edildiğini ve Alaçatı bölgesinin sörf alanında uluslararası bir merkeze dönüşmesine, bölgenin ekonomisinin gelişimine ve turizmine 9 yıldır büyük katkı sağladıklarını da belirtti.

Windsurf heyecanı, 17 - 22 Ağustos tarihleri arasında Alaçatı'yı coşturacak

1 Mayıs'ta Kore'de başlayan PWA Windsurf Dünya Kupası slalom yarışları bu yıl Erkekler kategorisinde 6, Kadınlar kategorisinde 4 ayaktan oluşuyor. Kupanın Erkekler kategorisinde 4., Kadınlar kategorisinde ise 3. ayak slalom yarışları Alaçatı'da gerçekleştirilecek.

Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası yarışları ile izleyiciler dünyaca ünlü windsurfçüleri izlerken, festival alanında gerçekleştirilecek olan aktivitelerle de keyifli anlar yaşama fırsatı bulacak.